top of page

İletişim

Tepecik-Çiftlik'e Nasıl Gelinir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Üniversitesi Tepecik-Çiftlik Kazı Evi, İnönü Caddesi, Yeni Mahalle, 51800, Çiftlik/Niğde.

Bize ulaşmak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Mesajınız gönderildi !

Kendi aracıyla gelmek isteyen ziyaretçiler yukarıdaki "Google Haritalar" uygulamasını kullanarak yol tarifi alabilir.

 

Türkiye'nin farklı illerinden otobüs ile gelmek isteyen ziyaretçiler Niğde Otogarı'na ulaştıktan sonra otogardan şehir merkezine taşımacılık yapan servisler ile Eski Garaj'a giderek oradan Çiftlik'e saat başı kalkan minibüsleri kullanabilir.

 

Metro Turizm'in İstanbul'dan kalkan Niğde/Çiftlik otobüsü doğrudan Çiftlik'e ulaşmaktadır. Çiftlik'e ulaştıktan sonra Tepecik Kazı Evi ya da Eski Sağlık Ocağı'nı kime sorsanız size yerini gösterecektir.

 

Havayolunu tercih etmek isteyen ziyaretçilerimiz Nevşehir ya da Kayseri Havalimanı'na ulaştıktan sonra şehirler arası taşımacalık yapan araçlarla Niğde Otogarı'na gelmelidirler. Buradan yukarıda sözü edilen servislerle Eski Garaj'a ulaştıktan sonra Çiftlik minibüslerini kullanabilirler.

 

Tepecik-Çiftlik'te kazı çalışmaları Temmuz-Eylül ayları arasında gerçekleştirilmektedir. Bu aylar dışında kazı alanı ve kazı evi ziyarete açık değildir. 

bottom of page